Valstybės raida

Valstybės raida – puslapis, kuriame parodomi svarbiausi Lietuvos valstybės raidos rodikliai: gyventojai, ekonomika, pragyvenimo lygis ir politika. Palyginimas su Baltijos ir Europos Sąjungos valstybėmis nuo 1990 metų iki esamojo laiko.
Valstybės raida – tai valstybės istorija skaičiais ir faktais, informacija pateikiama remiantis oficialiosios statistikos šaltiniais.

Meniu:

  1. Valstybės raidos rodikliai – svarbiausi Lietuvos valstybės raidos rodikliai, palyginimas su Baltijos ir Europos Sąjungos valstybėmis, grafikai, išsamūs statistikos duomenys (skaityti toliau…)
  2. Valstybės aktualijos – straipsniai apie valstybės raidai svarbius procesus (skaityti toliau…)
  3. Valstybės naujienos – aktualios socialinės, ekonominės ir politinės naujienos (skaityti toliau…)
  4. Alternatyvos – alternatyvūs pasirinkimai ir kitokie sprendimai (skaityti toliau…)

Valstybės raida

Apie projektą

Šis projektas atsirado iš noro, kad mūsų valstybė minima jau apie 1000 metų (Lietuvos vardas pirmą kartą minimas 1009 m. Kvedlinburgo analuosene) neišnyktu per ateinančius kelis šimtus metų (eurostat prognozė pagal šios dienos tendencijas valstybėje, 2100 metais Lietuvoje gyvens tik 1.68 milijono nuolatinių gyventojų, skaityti toliau…)

Šio puslapio tikslas pateikti visuomenei svarbią, kompetetingą, nešališką, susistemintą informaciją apie valstybės raidą vienoje vietoje, palyginti su kitomis šalimis, parodyti gerovės šalių pavyzdžius, bei jų sąlygas.
Objektyvus situacijos žinojimas padeda stiprinti pilietišką visuomenę, gyventojų dalyvavimą valstybės valdyme ir savivaldoje, respublikinę demokratiją, laisvą rinką, smulkų-vidutinį verslą, vidutinį gyventojų sluoksnį, žmonių gerovę, mažinti monopolijas ir korupciją.

Puslapis visuomeninis, nekomercinis, nepriklausomas nuo jokių siaurų interesų grupių, verslininkų ir politikų.

Šiame puslapyje informacija apie svarbiausius valstybės raidos rodiklius, prognozes ir palyginimą su kitomis šalimis pateikta remiantis Europos komisija, Eurostat, Lietuvos statistikos departamentas, Sodra, Vyriausioji rinkimų komisija, Statistik Estonia, Central Statistical Bureau of Latvia, Wikipedia.

Junkimės, o ne konkuruokime, dalinkimės informacija, bendrai raskime sprendimus, keiskime save, savo aplinką ir pakeisime valstybės ateitį.